Odleżałe Don Chichoterie Powiększ

A jak Ajakos

Nowy

Dramaty jednoaktowe

Więcej szczegółów

W magazynie

15,00 zł

brutto

Książka zawiera 17 dramatów jednoaktowych, wybranych spośród niemal 40, napisanych do tej pory przez tego elbląskiego autora. W tej siedemnastce większość stanowią sztuki, opublikowane w ostatnich latach w czasopismach literackich, znajdziemy też jednak kilka całkiem nowych dramatów. To druga książka tego autora po zbiorze „Dramaty jednoaktowe”, wydanym przez stowarzyszenie SEKA w 2002 r.
Kolejność zamieszczonych w książce utworów nie jest przypadkowa, mają bowiem stanowić spójną, komponującą się całość. Tytułowy Ajakos to bohater pierwszej jednoaktówki, będącej dość przewrotną wizją zaświatów. Można również polecić dramat „Herold”, będący traktatem o władzy i rewolucji: oparty na tej sztuce spektakl pt. „Folwark królewski” otrzymał I nagrodę oraz nagrodę publiczności na Salezjańskim Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym SOFFT w Szczecinie w 2008 r. (wykonanie Teatr BezpośredniKuff działający w gdańskim Pałacu Młodzieży, reż. Agnieszka Grewling-Stolc).
Inne, ciekawsze dramaty z tego zbioru to m.in. „Wyrocznia” badająca rolę przeznaczenia w życiu człowieka, „Czwarta ściana” czyli rodzaj teatru w teatrze lub „Marduk z Babilonu”, w którym współczesność splata się z odległą starożytnością.
Każdy czytelnik ma szansę znaleźć w tym zbiorze sztukę, której przeczytanie sprawi mu przyjemność i pobudzi do refleksji.

Okładka miękka
Liczba stron 265
Autor Brywczyński Lech
Język polski
Wymiary 13 x 19 cm
Akceptuję

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.