Odleżałe Don Chichoterie Powiększ

Wariant B

Nowy

Dostępna

20,00 zł

brutto

Jeśli prezes banku pisze powieść, samo w sobie jest to już wydarzeniem. Jeśli w dodatku dedykuje tę powieść wojewodzie - jest to dla naszego miasta wydarzeniem bez precedensu. Cóż dopiero mówić, jeżeli i prezes, i wojewoda są elblążanami, a książkę wydało elbląskie wydawnictwo?

A tak właśnie rzecz ma się w przypadku powieści "Zerwane mosty", niedawno opublikowanej przez elbląskie wydawnictwo URAN. Jej autorem jest Paweł Lewandowski, prezes Spółdzielczego Banku Ludowego w Elblągu, prywatnie zaś - pasjonat literatury, muzyki klasycznej oraz malarstwa. Autor dedykował tę książkę byłej wojewodzie warmińsko-mazurskiej Annie Szyszce.

Pisząc "Zerwane mosty", P. Lewandowski podjął niezwykle trudne wyzwanie literackie. Jest to bowiem wspołczesna powieść obyczajowa, akcja której toczy się w środowisku wiejskim - we wsi Piątkowo, leżącej w nieokreślonym miejscu, "gdzieś na Warmii i Mazurach". Losy bohaterów tej powieści są odbiciem przemian gospodarczych i społecznych, jakie miały miejsce w ostatnich kilkunastu latach. Przemian, na które autor patrzy z akceptacją, ale i ze współczuciem, bo ma świadomość ich społecznej ceny. Przeżycia niektórych postaci są trudne, czasem nawet tragiczne, ale bywają też zabawne. Jak to w życiu...

Okładka twarda
Liczba stron 248
Autor Lewandowski Paweł
Język polski
Wymiary 13 x 20,5 cm
Akceptuję

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.