Nowy Podróż sentymentalna i legendy Gminy Elbląg Powiększ

Podróż sentymentalna i legendy Gminy Elbląg

Nowy

84,00 zł

brutto

Książka autorstwa Jerzego Staneckiego obecnie pełniącego funkcję Sołtysa we wsi Sierpin na terenie Gminy Elbląg. Format B5- miękka, szyta oprawa- stron 180 w pełnym kolorze, pięknie ilustrowana.

Na atrakcyjność Gminy Elbląg, położonej na pograniczu Żuław i Wysoczyzny Elbląskiej znaczący wpływ mają jej walory przyrodnicze oraz historyczne. W trakcie odbywania tej ciekawej podróży odwiedzane są zarówno miejscowości, których historia sięga wielu wieków wstecz jak i te, które powstały niedawno. Ponadto 38 opowieści, legend dotyczy wszystkich sołectw znajdujących się na terenie Gminy Elbląg. Fantazja autora i wątki historyczne mieszają się tu z rzeczywistym obrazem tej pięknej krainy.

A dlaczego właśnie wiewiórkę umieszczono w herbie Gminy Elbląg? Ciekawa historia, jak i wiele innych np. O miejscu ,które powstało z wody, O czapli i pożytecznych bobrach, O starym dworze i skarbie w nim ukrytym, O dziewczynce i mniszku lekarskim. Zapraszam zatem do lektury.

Akceptuję

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności. Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.